12 Eylül Darbesinin ilk emirlerinden: Ankara Metrosu Durdurulsun!

KRT TV ekranlarında İskender Özturanlı'nın sunumu ile gerçekleşen Aslı Astarı Programının 2 Şubat'ta yayınlanan bölümün Prof. Dr. Korel Göymen 12 Darbesinde Ankara Metrosu çalışmasının nasıl durdurulduğunu anlattı.

2 Şubat tarihinde KRT Kültür Tv Ekranlarında İskender Özturanlı'nın sunumu ile gerçekleşen Aslı Astarı programının konuğu Prof.Dr. Korel Göymen kent yönetimi, belediyecilik ve seçim süreçlerini değerlendirirken ilk defa tlevizyon ekranlarında bir gerçeği 12 Eylül 1980 Darbesinden sonra yönetimin hiç bilinmeyen bir emrini açıkladı.

Prof.Dr. Korel Göymen, 12 Eylül darbesinden 3 gün önce başlayan Ankara metro çalışmalarının darbe sonrası nasıl gizli emir ile durdurulduğunu anlattı. Darbe sonrası belediye yönetiminde Darbe Yönetiminin emri ile görev alan Göymen, kendisine verilen özel bir bildiri, talimat ile darbeden 3 gün önce başlayan metro çalışmalarının alınan kararla durudulduğunun tebliğ edildiğini anlattı. 

Prof. Dr. Korel Göymen, program sunucu olan İskender Özturanlı'ya üzerinden geçen yıllar geçmesine rağmen bu kararın neden alındığını bilmediğini ve anlamadığını, bilen birileri varsa kendisinede yıllar sonrada olsa bilgi vermesini açıklama yapmasını istedi.

Programda ayrıca yaklaşana yerel seçimler öncesi tarihsel karşılaştırmalarla, kent yönetimlerinin önemi, seçim sahibeleri ve daha bir çok konuya dair önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

2 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan Aslı Astarı Programının tamamını izlemek için tıklayınız.

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım