ABD heyeti Ankara Adliyesi'nden ayrıldı

Heyet Ankara Adliyesi'nde Kemal Batmaz da dahil tutuklu bazı ‘FETÖ' sanıklarının ifadesine başvurdu

ABD’deki FETÖ kuruluşlarına yönelik soruşturma başlatan FBI’ın temsilcilerinin de aralarında bulunduğu ABD heyeti, görüşmelerinin ardından Ankara Adliyesi’nden ayrıldı.

Heyet Ankara Adliyesi'nde Kemal Batmaz da dahil tutuklu bazı ‘FETÖ’ sanıklarının ifadesine başvurdu.

Heyetin Ankara'da temasları iki gün sürecek. Görüşmede taraflar, Türkiye'nin sunduğu yeni ‘FETÖ’ delilleri üzerinden kat edilen mesafeyi değerlendirecek.

Heyet, Amerika Birleşik Devletleri'nde ‘FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturmalar hakkında da Türk yetkililere bilgi verecek.

Toplantı 11 saat sürdü

FETÖ ile ilgili Türkiye'nin ABD'ye sunduğu yeni deliller konusundaki gelişmeleri değerlendirmek ve bilgi almak üzere Ankara Adliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı 11 saat sürdü. ABD ve Türk yetkililer arasında saat 10.30'da başlayan toplantı, 21.30'da sona erdi. İki ülke heyeti, görüşmeler sırasında sadece saat 17.00'de 20 dakikalık mola verdi.

Açıklama yapılmadı

Toplantının ardından ABD heyeti, açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı. Toplantı ve içeriği ile ilgili Türk heyetinden de bir açıklama gelmezken, Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, daha sonra toplantıya ilişkin resmi bir açıklama yapılacağı öğrenildi.

 

Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım