AKP ilçe başkanı istifa etti
"AK Parti'de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum"

Diyarbakır’da AKP Çermik İlçe Başkanı Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa etti. Kaya, “Gerek Çermik’teki siyasiler, gerekse de Diyarbakır’daki siyasi temsilcilerin bize reva gördüğü bu muameleyi kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Çermik AKP İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulunan ve 2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

AKP’de siyaset yapma imkanı kalmadığı gerekçesiyle istifa ettiğini söyleyen Kaya, “31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday adaylık sürecinde gelişen olay ve bununla beraber gerek yerelde, gerekse de Diyarbakır’daki AK Parti siyasi temsilcilerinin meydana getirdiği bu tahribatı göz önüne aldığımız zaman ben ve arkadaşlarımın yerelde AK Parti’de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum” dedi.

“Kendilerine reva görülen muameleyi kabul etmeyeceklerini” belirten Kaya, “Gerek Çermik’teki siyasiler, gerekse de Diyarbakır’daki siyasi temsilcilerin bize reva gördüğü bu muameleyi kabul etmemiz mümkün değil. Yaşanan bu süreci Çermik halkı en iyi şekilde değerlendirecektir” ifadelerini kullandı.


Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım