AKP'nin seçim tanıtımını yapacağı tarih belli oldu

"İstanbul adayını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arjantin dönüşü büyük bir tanıtımla açıklamayı düşünüyoruz"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin seçim tanıtım toplantısının 15 Şubat'ta yapılacağını duyurdu.  Ünal, 'İstanbul adaylığı' için TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın konuşulmasıyla ilgili ise  "Binali Bey'in isminin konuşulması doğal, partimizin önemli bir aktörüdür" ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal,  A Haber'de açıklamalarda bulundu.

"Sanal genel merkez oluşturduk"

Ünal, partisinin yerel seçim çalışmalarına ilişkin "Bir tane sanal genel merkez oluşturduk. Kampanyamızı sosyal medya ağırlıklı sürdüreceğiz. Sloganımız belli ama açıklamıyoruz. Şubat ayına kadar adaylarımızın kullanacakları ara sloganımız var. Ara sloganımız; 'Önce millet, önce memleket' AK Parti belediyeciliğinden önce 3 Ç vardı. Çöp, çukur, çamur. İnsanlar, 'Bizi bundan kurtarın' diyordu. 16 yılda bunu yaptık" dedi.

Ünal, "Seçim tanıtım kampanyamızı 15 Şubat'ta yapacağız" diye konuştu.

CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi'nin içinde yer aldığı Millet ittifakı'nın çatırdadığını söyleyen Ünal,  "Neden çatırdıyor? Cumhur İttifakı ile arasında fark var. 15 Temmuz sonrası millet mutabakatı olarak ortaya çıkan doğal bir ittifaktır Cumhur İttifakı. Millet İttifakı ise masa başı ittifakıdır. Kendileri masa başı ittifaklarla işlerini yürüttükleri için, bizim İstanbul'u açıklamayı geri bırakmamızın arkasında bir şey mi var, bir sorun mu var diye konuşuyorlar. Hayır, hiçbir problem yok. Kulislerde Meclis Başkanımızın ismi konuşuluyor, başka isimler konuşuluyor. Meclis Başkanımız ile Cumhurbaşkanımız görüştü. AK Parti'de kararlar istişare ile alınır. Bunlar, bizi kendileri gibi sanıyorlar. İstanbul adayımız muhtemelen İstanbul'da açıklanabilir" şeklinde konuştu.

Ünal, İstanbul için ismi geçen TBMM Başkanı Binali Yıldırım'la ilgili, "Binali Bey'in konuşulması doğal. Binali Bey, AK Parti'nin önemli bir aktörüdür. Açıklanmayan şehirlerimizi de Cumhurbaşkanımızın Arjantin dönüşü büyük bir tanıtımla açıklamayı düşünüyoruz. Açıklanan şehirlerin ilçeleri de açıklanacak. Ondan dolayı tüm adaylarımız tanıtım alanında olacak. Aralık ayı içinde bir tarih belirlenecek" dedi.

"Karşılıklı jestler de yapılabilir"

Ünal, MHP ile yapılan ittifak görüşmelerine ilişkin şunları söyledi,  "Genel Başkan Yardımcımız Özhaseki ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz görüşüyor. Karşılıklı analizler yapılacak. Jestler de yapılabilir. Devlet Bey, hep söylüyor. 'Biz saldırılara karşı, İstanbul, Ankara ve İzmir'in korunması gerektiğini söylüyoruz' diyor. Devlet Bey, tutarlılığını gösterdi. Devlet Bey, gerçek bir devlet adamlığı sergiliyor. 15 Temmuz sonrası en ufak geri adım atmadı. Birileri Devlet Bey'in hassasiyetini AK Parti ile ilişkilendiriyor. Devlet Bey'in yaptıkları millet mutabakatı ile ilgilidir."

 

Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım