Aile Bakanlığı, Murat Başoğlu davasına müdahil olacak
ATV'de yayınlanan 'Veliaht' programının sunuculuğuna kıyafeti nedeniyle kovulan Gözde Kansu'nun yerine Murat Başoğlu getirilmişti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bodrum’da bir teknede yeğeni ile öpüşürken görüntülenen sunucu Murat Başoğlu'nun eşinin açtığı tazminat davasına müdahil olmak için harekete geçti.

Murat Başoğlu’nun yeğeni Burcu Başoğlu ile görüntülenmesinin ardından Başoğlu’nun eşi Selçuk Kabadayı hem boşanma davası açtı hem de eşinden 1 milyon lira manevi tazminat talebinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da tazminat davasına müdahil olma kararı aldı. Bakanlık, ailenin korunmasına dair kanun çerçevesinde hareket ediyor. Selçuk Kadabadayı'nın avukatı Handan Yazıcıoğlu ile irtibat kuran Aile Bakanlığı Hukuk Müşavirliği mahkemeye müdahillik başvurusu yapacak.

Dava İstanbul 6. Aile Mahkemesi'nde görülecek. Selçuk Kabadayı'nın avukatı Burcu Başoğlu Kabadayı'nın yanı sıra Murat Başoğlu hakkında da tazminat talebiyle dava açacak.

Kıyafeti nedeniyle kovulan Gözde Kansu'nun yerine Murat Başoğlu getirilmişti

Murat Başoğlu’nun görüntülerinin paylaşılmasının ardından Başoğlu’nun 2013 yılında ATV'de yayınlanmaya başlayan 'Veliaht' programının sunuculuğuna getirilmesi konusu da yeniden gündeme geldi.  

Programın sunuculuğu ilk olarak oyuncu Gözde Kansu üstlenmişti. Ancak, Gözde Kansu'nun programda giydiği kıyafet, dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından "Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” sözleriyle eleştirilmişti. Çelik'in bu konuşmasının ardından yapımcı şirket, Gözde Kansu'nun iine son vermiş ve Murat Başoğlu ile anlaşmıştı.


Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım