Ayasofya'da ki Çıplak Pozlar için Tehlikeyi Seviyorum Dedi

Belçikalı manken Marisa Papen geçen aylarda Türkiye'ye gelip Ayasofya, Eminönü, Kapadokya ve İstabul boğazında çıplak pozlar vermişti. Bu pozlar için savunması ise tehlikeyi sevdiği oldu. 

Dünyanın farklı yerlerinde dini ve kültürel mekanlarda çıplak poz vererek yayınlayan ve bu şekilde sosyal medyada etkileşim yararan Belçikalı manken Marisa Papen geçtiğimiz aylarda da çarşaf giyerek Ayasofya'da çıplak poz vermiş ve bunuda yayınlamıştı.

Bu pozu için açıklama yapan manken bunu neden yaptığını şöyle açıklamış;

Central European News'e verdiği röportajda "Ayasofya'daki fotoğraf çekimi için bir planımız yoktu. Orası her zaman çok kalabalık oluyor. Girişte uzun kuyrukta bekledik ve içeri girdiğimizde çekim yaptık" dedi.

Papen ayrıca, güvenlik kamerasını izleyen bir görevlinin kendilerini yakaladığını söylerken, "Orada her santimetre izleniyor. Rehberli tura katıldık ve gruptaki herkes rehberi dinlerken yapının girişinde çıplak poz verdim" şeklinde konuştu.

Ertesi gün tekrar Ayasofya'ya gittiklerini söyleyen Papen, "İlk gün yaptığımız çekimleri beğenmedik ve bu sebeple ertesi gün tekrar gittik" ifadelerini kullandı.

Marisa, kendisinin ve fotoğrafçısı Jesse Walker'ın 'bu tür heyecanları sevdiğini' vurgulayarak "Tehlikeyi seviyoruz" dedi.

Papel'ın çeşitli tarihi ve kutsal mekanlarda verdiği pozlar özellikle sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından eleştirilmişti.

Papel ve Walker, Vatikan'da yaptıkları fotoğraf çekimi sırasında gözaltına alınmış, fotoğrafları çekilip, parmak izleri alındıktan sonra serbest bırakılmışlardı.

İkili daha sonra Mısır'da bir tapınakta fotoğraf çekimi yaparken gözaltına alınarak geceyi hücrede geçirmişti.

Papel'in fotoğrafları şuan FXCKRLGN isimli sergi kapsamında 70 euro ile 20 bin euro arasında bir fiyata satılıyor.

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım