Başkan adayının ekibine saldırı! Partiden açıklama geldi
Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi’nin ekibi AKP'li olduğunu söyleyen bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıda başından yaralanan meclis üyesi adayı Burak Dönmez hastanede tedavi altına alındı. DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi saldırıya ilişkin, “Seçimi kaybedeceklerini anlayınca işi şiddete döktüler. Kendi tabanımızı her şeye rağmen sükûnete davet ediyorum. Ancak bu baskı ve saldırılar bizi yıldırmayacak. Bizler çalışmalarımıza son güne kadar devam edeceğiz'' diye konuştu.
Çekmeköy Güngören Mahallesinde seçim çalışması yürüten Demokrat Parti (DP) Çekmeköy Meclis Üyesi Adayı Burak Dönmez ve beraberindeki ekip, saldırıya uğradı. Adaylar seçim çalışmaları kapsamında broşür dağıtırken gerçekleşen olayda AKP'li olduğunu söyleyen bir grup önce sözlü sataşmada bulundu. Saldırgan, daha sonrasında belinden çıkardığı tabancanın dipçiği ile başına vurarak Dönmez’in yaralanmasına yol açtı. Başından yaralanan Dönmez önce Çamlık Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Dönmez daha sonra tedavisinin devamı için Göztepe Medikal Park Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Burak Dönmez’in saldırganlar hakkında şikayetçi olduğu bildirildi. UYSAL: KORKUSUZCA HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Birçok defalar uyarılarda bulunduk. Bu bir yerel seçim. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek, daha fazla ayrıştırıp kamplaştıracak söylemlerden liderler uzak kalmalı. Millet olarak daha geniş anlamda uzlaşıya ve birlikteliğe ihtiyacımız olan bu seçim ikliminde siyaseti; saygı ve birbirine tahammül çerçevesinde hoşgörü ile sürdürmemiz gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, farklılıklarıyla beraber zengin olan, gücünü de bundan alan geleneklerimizden bize intikal etmiş hoşgörü ve saygı kültürü içinde büyüyebilir, gelişebilir. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bu milleti ayrıştırmalarına, ötekileştirmelerine müsaade etmeyeceğiz. Belediye Meclis Adayımız Burak Dönmez’e de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Doğru yolda olanların görünmez orduları vardır. İnandığımız doğruları geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da korkusuzca haykırmaya devam edeceğiz” dedi. 'KAYBEDECEKLERİNİ ANLAYINCA...' Saldırı sonrasında Dönmez’i hastanede ziyaret eden DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi ise yaptığı açıklamada “Seçimi kaybedeceklerini anlayınca önce pankartlarımıza savaş açtılar. Ardından TV kanallarında yayınlanacak röportajlarımızın yayınlanmasına engel oldular. Şimdi de işi şiddete döktüler. Kendi tabanımızı her şeye rağmen sükûnete davet ediyorum. Ancak bu baskı ve saldırılar bizi yıldırmayacak. Bizler çalışmalarımıza son güne kadar devam edeceğiz. Zafer bizim olacak” diye konuştu.

Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım