CNN: Suudi Arabistan, Kaşıkçı'yı 'yanlışlıkla' öldürdüğünü kabul edecek
İddiaya göre, konuya ilişkin hazırlanan raporda Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün Suudi hükümetinin haberi olmadan birilerinin inisiyatifiyle gerçekleştiği savunulacak

ABD merkezli CNN televizyonu, iki kaynağa dayandırdığı haberinde Suudi yetkililerin, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldüğü kabul etmeye hazırlandıklarını ileri sürdü.

CNN’in iddiasına göre,  Suudiler, Kaşıkçı’nın Türkiye’den kaçırılırken sorgu sırasında işlerin ters gitmesi sonucu hayatını kaybettiğini belirten bir rapor hazırlıyor. Televizyona konuşan kaynaklardan biri, raporda, operasyonun Suudi hükümetinin haberi olmadan birilerinin inisiyatifiyle gerçekleştiğinin altının çizileceğini dile getirdi. Kaynağa göre raporda, sorumluların cezalandırılacağı bilgisine de yer verilecek.

Bir diğer kaynaksa raporun tamamlanmadığını, içeriğinin değişebileceğini kaydetti.

Washington Post yazarı Kaşıkçı, 2 Ekim’de evlilik işlemleri için Suudi başkonsolosluğuna gitmişti. Bu tarihten sonra gazeteciden haber alınamıyor.

Ankara, Kaşıkçı’nın hiç binadan ayrılmadığını ileri sürerken Suudiler ise “Binadan ayrıldı” iddiasını koruyor. Son olarak Suudi Arabistan’dan bir heyet geçen hafta soruşturma kapsamında Türkiye’ye gelmişti.

Türk ve Suudi yetkililerden oluşan bir heyet, bugün Kaşıkçı’nın bir daha çıkmadığı Levent’teki konsolosluğa giderek arama yapmıştı.


Etiketler

İLGİLİ HABERLER


En çok okunanlar

Tümü
AKP’den Adalar için yeni oyun

AKP’den Adalar için yeni oyun

39 ilçe de eşitlenecek

39 ilçe de eşitlenecek

İlçelere liderler karar verecek

İlçelere liderler karar verecek

Okulda değil, işteler!

Okulda değil, işteler!

İşimizi geri alacağız

İşimizi geri alacağız

Yargıdan yeni tip suç icadı

Yargıdan yeni tip suç icadı

Alım gücü AKP ile eridi

Alım gücü AKP ile eridi

Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım