Erdoğan'dan kritik af ve Cemal Kaşıkçı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, Cemil Kaşıkçı cinayetiyle ilgili "Biz kararlıyız dedik. Bu konuyla ilgili açıklamaları Salı günü grup toplantısında yapacağım. Burada adaleti arıyoruz. Bu tüm çıplağıyla ortaya çıkacak. 15 kişi niye geldi, 18 kişi niye tutuklandı. Bunları Salı günü çok daha farklı şekilde anlatacağım" dedi. Erdoğan, af tartışmalarıyla ilgili de "Biz rast gele cezaevine girenlere cezaevi kapısını açmayacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar-Çekmeköy metro hattı açılışında konuştu. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle: "Yeni bölümün açılmasıyla 27 dakikada Üsküdar’dan Çekmeköy’e ulaşacak. Günlük yolcu kapasitesi 700 bini buluyor. Trafik yoğunluğunda 15 bin araçlık bir azalma hedefleniyor. Bu metro hattı çok önceden tamamlanması gerekiyordu. Gecikmenin sebebi arkeolojik çalışmasının sürmesi, sürücüsüz metro olması sebebiyle deneme sürüşlerinin olması. Halen inşaatı süren projelerle birlikte raylı sistem uzunluğu 355 km olacak. İstanbul’un ulaşım sorununu çözmeden bize durmak dinlenmek yok.

Ümraniye çöplüğünün nasıl çatladığını patladığını bilmiyor muyuz? Kimdi oranın belediye başkanı. CHP. Orada 39 kişi öldü. Peki CHP bunun hesabını verdi mi? Şuanda onlarda olan diğer ilçeleri de gelin 2019’da onlardan alalım. Bunlarda hizmet aşkı yok, sadece zulüm var. Dün Diyarbakır’daydım. 30 yıl öncesinin Diyarbakır’ı yok. Terör örgütünün desteklediği yerel yönetimi olsaydı Diyarbakır’ın vay haline. Bu ülkede ayrım yapmak isteyenler yanlış istikamete gidiyorlar. Bunun bedelini de ağır ödediler, ağır ödüyorlar. İstanbul’un en büyük talihsizliği bu şehirde ‘zulüm 1453’te başladı’ zihniyetine sahip kesimlerin yer yer etkinliklerini sürdürebilir olmasıdır. İstanbul’a aşığım. İstanbul’a yakışan bir havalimanını 29 Ekim’de yeni havalimanının resmi açılışını yapacağız. Çıldırıyorlar. İlk adımları attığımızda bizi ciddiye inanmayanların gözüne uyku girmiyor. Geçenlerde bir tanesi televizyona çıkmış. Köşe yazarı. Bu havalimanının olduğu yer bataklık. Ve diyor burası yürümez. Kim bilir burada neler olacak. Sen işine bak. Sen karikatüristsen bol bol karikatür çiz. Böyle işten sen ne anlarsın Bu iş mimari, bu aşk işi aşk. Şimdi sırada kanal İstanbul var. Atatürk havalimanının olduğu yeri de millet bahçesi yapıyoruz. Etrafı da fuar merkezi olacak.

AF TARTIŞMALARI

Canım kardeşim boşuna uğraşma. Biz rast gele cezaevine girenlere cezaevi kapısını açmayacağız. Devlete karşı suçları devlet affeder. 50 bin tane uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde Af çıkaramayız. Şahıslara karşı işlenen suçları devlet affedemez. Bu böyle bilinsin. Şimdi birileri ne diyor af. Benim mağdurum ben affettim diyorsa o başka. Ama biz asla. O zaman adil hükümet olamazsınız. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı bilinelim.

SALI GÜNÜ ANLATACAĞIM ( CEMAL KAŞIKÇI OLAYI)

Biz kararlıyız dedik. Bu konuyla ilgili açıklamaları Salı günü grup toplantısında yapacağım. Burada adaleti arıyoruz. Bu tüm çıplağıyla ortaya çıkacak. 15 kişi niye geldi, 18 kişi niye tutuklandı. Bunları Salı günü çok daha farklı şekilde anlatacağım. Dünya şuanda kimi nasıl konuşuyor."

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım