Göçmen botu alabora oldu... Bir çocuğun cansız bedenine ulaşıldı
EDİRNE'de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan'a gitmek isteyen göçmenlerin botu, alabora oldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 10 kişi kaybolurken, arama kurtarma çalışması başlatıldı. Meriç nehrinde Yunanistan' a kaçarken botları alabora olarak kaybolan göçmenlerden 1 çocuğun cesedine ulaşıldı.


Edirne ile Yunanistan arasındaki sınırı oluşturan Meriç Nehri üzerinden karşıya geçmek isteyen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçakların botu, saat 05.00 sıralarında alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak, "Çocuğumu kurtarın" diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Meriç Nehri'nde Zodyak botla yapılan aramalarda göçmenlere ait olduğu sanılan bir bot ve bazı giyim eşyaları bulundu.
Kentte aralıklarla yağan yağmurların ardından debisi yükselen nehirde akıntıya kapıldığı sanılan en az 10 göçmeni arama çalışmaları sürüyor. Meriç nehrinde Yunanistan' a kaçarken botları alabora olarak  kaybolan göçmenlerden 1 çocuğun cesedine ulaşıldı.

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım