Hazine 8 ayda yasal borç sınırını aştı
CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Hazine borçlanmasında yıllık yasal sınırın 8 ayda aşılmasını TBMM gündemine taşıdı.
CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Hazine borçlanmasında yıllık yasal sınırın 8 ayda aşılmasını TBMM gündemine taşıdı. Böke, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e 8 ayda 53.4 milyar TL borçlanıldığını anımsatarak, “Yılsonu borçlanma tutarlarının gelebileceği nokta ve bunun Türkiye ekonomisine vereceği zarara ilişkin, ekonomi yönetiminin bir planı var mı? Hükümet, aşırı borçlanma ile finansman dengelerinde yaşanan bozulmanın gerekçesini kamuoyuna açıklayacak mıdır?” diye sordu. Ağustos ayı itibarıyla Hazine’nin 53 milyar 416 milyon TL borçlandığını aktaran Böke, “Yasanın çizdiği sınırlar, daha yılın ilk 8 ayında aşılarak, hem ekonomide büyük risk alanı oluşturulmuş, hem de hükümet yasa tanımaz bir alana çıkmış durumdadır” dedi.

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım