Herkes kazandı, çiftçi kaybetti
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonucuna göre, sanayi, inşaat ve hizmet sektöründe gelirler artarkan bir tek tarımda gelirler azaldı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonucuna göre, sanayi, inşaat ve hizmet sektöründe gelirler artarkan bir tek tarımda gelirler azaldı. 'Seçim ekonomisi yok' derken bütçeyi boşaltmışlar Sosyal yardımlar kısılıyor, devlet harcamaları tam gaz Türkiye İstatistik Kurumu’nun ( TÜİK) Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması, gelir eşitsizliğinde Meksika ve Şili’den sonra üçüncü sırada yer alan Türkiye’de geçinebilmenin, her geçen gün zorlaştığını ortaya koydu. 2016’da taksit ödemeleri veya borçla yaşamak zorunda olanlar 54 milyon kişi iken, 2017’de bu sayı bir milyon kişi artarak 55 milyona yükseldi. Buna göre en yüksek gelire sahip yüzde 20’lik grubun toplam gelirden aldığı pay, 2017’de bir önceki yıla göre 0.2 puan artarak yüzde 47.4’e yükselirken; en düşük gelire sahip yüzde 20’lik grubun aldığı pay ancak 0.1 puan artarak yüzde 6.3’e çıkabildi. Tarım hariç gelir arttı Araştırma sonuçları, mutfaktaki yangının da nedenini ortaya koydu. Sanayi, inşaat ve hizmet sektöründe gelirler artarkan bir tek tarımda gelirler azaldı. Azalan gelirler tüketiciye zam olarak yansıdı. Krize çare arayan üreticiler çareyi zam yapmakta buldu.        

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım