İHD yöneticisine ağaç sorusu
15 Mart’ta Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan İHD Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici'ye, sorguda 3 yıl önce meydana gelen ağaç kıyımıyla ilgili sorular yönelttiler.
İHD Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, 15 Mart’ta Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltı alındı. 6 gündür Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mütcadele Şube Müdürlüğü’nde tutulan Bilici, önceki gün avukatları ile görüştürüldü. Bilici ile görüşen avukatlardan Serdar Çelebi, bugün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmesini beklediklerini söyledi. Avukat Çelebi, Bilici’ye sorgusu sırasında İHD’nin çalışmaları, kurumsal yapısı, çözüm süreci ve Diyarbakır’ın Hevsel Bahçeleri’nde üç yıl önce gündeme gelen ağaç kıyımı ile ilgili sorular sorulduğunu bildirdi. Çelebi, Bilici’ye, İHD’deki bazı toplantılardaki ortam dinlemeleri ve bazı telefon dinlemeleri kayıtlarına ilişkin sorular da sorulduğunu ancak müvekkilinin bu konularda yanıt vermeyip, savcılık aşamasında ifade vermeyi uygun bulduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Müzik Dinle Argivit Tetrazinc Ageflor Kapsul Betamega Tablet kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım