Kadınların yeni güzellik sırrı: Çikolata maskesi nedir?

Son zamanlarda özellikle kadınların oldukça sık aradığı kozmetik ürünlerinden biri de çikolata maskesi … Peki, çikolata maskesi nedir? çikolata maskesi ne işe yarar, faydaları nelerdir? Çikolata maskesi nasıl kullanılır? İşte bu ve benzeri sorularınızın cevapları

Son zamanlarda hem internette hem de kozmetik mağazalarında oldukça sık rastlanan bir soru var… Çikolata maskesi  var mı? Çikolata maskesi  ne işe yarar? Çikolata maskesi nasıl kullanılır? Özellikle kadınların rağbet ettiği Çikolata maskesi son dönemin en popüler ürünlerinden biri haline geldi. Peki, gerçekten Çikolata maskesi  nedir?

KAKAODAN ÇİKOLATAYA

Çikolata, tropik iklimlere has bir ağaç olan kakao ağacından oluşturulur.
Gerçek çikolata %100 kakao içermelidir.

İçinde, güçlü kakao antioksidanları (kakao yağı sayesinde), karbonhidratlar (nişasta ve çeşitli şekerler sayesinde), yüksek miktarda bitkisel protein, potasyum ve magnezyum; az miktarda kalsiyum ve tuz; demir zerreleri; A vitamini, B1 (tiamin) vitamini, B2 (riboflavin), D, ve E; ve kafein bulunur. Bunların pek çoğu çikolatayı sağlık açısından faydalı kılan besleyici maddelerdir. Miktar olarak küçük olmasına rağmen büyük bir enerji kaynağıdır.

ÇİKOLATANIN TARİHİ

İlk kakao ağacının bundan 3000 yıl önce Aztek ve Mayalar tarafından yetiştirildiğini biliyor muydunuz?

Bu muhteşem bitki ve meyvasından Avrupanın haberdar olması 16. yy buldu. O günden bu yana kakao meyvalarından o kadar çok alanda yararlanıldı ki... Ancak asıl kullanım alanı gıda oldu. Halen, kakao tanelerinden yapılan çikolatanın milyonlarca fanatiği bulunmaktadır.

ÇİKOLATA MASKESİ NE İŞE YARAR

• Hot Chocolate Mask cildin tonus ve turgorunu ayarlar.

• Hot Chocolate Mask çok iyi bir nemlendiricidir. Ciltteki en belirgin etkisi onu yumuşatması, ince kırışıklıkları düzeltmesidir.

•  Hot Chocolate Mask, cilt üzerinde doğal ve ideal bir peeling etkisi yapar, bu etkisiyle cilt yağınızı dengeleyerek sivilce tedavinize büyük destek olur ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

•  Hot Chocolate Mask, cilt tarafından çok iyi absorbe edilir. Bu da çikolatayı yemeden, tüm etkilerini, yalnızca cildinize uygulayarak, tüm sindirim sisteminizi aradan kaldırıp, şeker, trans yağ ve süt tozu gibi enerji verici, kilo yapan ve sağlığınız için tehlikeli maddeleri almadan görmenizi sağlar.

•  Hot Chocolate Mask,  içeriği birebir kakao tanecikleri ile aynı doğal oranlara sahip, hiçbir kimyasal işlemden geçmemiş saf halinden,  üretilmektedir.

ÇİKOLATA MASKESİ NASIL KULLANILIR?

Sıcak Çikolata Maskesini kulanırken aşağıdaki talimatları uygulayınız.

• Cildinizi temizleyiniz ve kuru olduğundan emin olunuz.

• Maskenizi ambalajını açmadan, ambalajı ile birlikte bir bardak kaynar suyun içine oturtunuz ve 3 dakika bekletiniz.

• Sudan çıkarttığınız ambalajı açmadan önce kurulayınız.

• Ambalajı açınız ve maskeyi yüzünüze kalın bir tabaka halinde
eşit bir şekilde uygulayınız.

• Maske cildinizde donmaz. Cildinizde istediğiniz kadar bekletebilirsiniz.

• Sıcak su ile ovalayarak temizleyiniz.

• Haftada bir düzenli kullanım önerilir.

 

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım