Mansur Yavaş, Financial Times'a konuştu
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, İngiltere'nin saygın gazetelerinden Financial Times'a konuştu.
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, İngiltere'nin saygın gazetelerinden Financial Times'a demeç verdi. Gazetenin muhabirleri Laura Pitel ve Funja Güler imzalı haberde Ankara’daki seçmenin önceliğinin ekonomi olduğu belirtildi. Gazeteye konuşan Mansur Yavaş, başkent Ankara ile sıradan bir Anadolu kenti arasında fark olmadığını söyledi. Ankara'nın eski kültürel ve tarihi karakterini canlandırarak, turizmi destekleyeceklerini belirten seçmenin yüksek enflasyon ve işsizlik gibi konularda rahatsız olduğunu söyledi. Yavaş, vatandaşın artık "işimiz yok, yaşam çok pahalı" demeye başladığını ve bu nedenle de hükümeti suçladıklarını belirtti. Kazanırsa ne olacak Mansur Yavaş, seçimi kazanması durumunda ise, “Bu zafer AK Parti’nin sandıkta yenilebileceğini gösterecek. Bu muhalefete moral depolayacak ve hükümetin kendisine, ‘neden kaybettik’ diye sormasına sebep olacaktır” ifadesini kullandı.

Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım