Necati Şaşmaz Boşanmak İstediği Eşinden 10 Milyon Lira Tazminat İstiyor!

Necati Şaşmaz 7 yıldır evli olduğu Nagehan Şaşmaz'a boşanma davası açtı. Necati Şaşmaz, boşanmak istediği eşinden "elem ve acının mutlak karşılığı olarak" 10 milyon lira tazminat istiyor

Necati Şaşmaz, 2012 yılında evlendiği ve 7 yıldır evli olduğu Nagehan Şaşmaz'a boşanma davası açtı.

Necati Şaşmaz, boşanmak istediği eşinden 10 milyon lira tazminat ile iki çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini mahkemeden talep etti.

Necati Şaşmaz'ın avukatı tarafından mahkemeye verilen dilekçede bu miktarın, "Davalının haksız ve hukuka aykırı davranışlarının müvekkilde yaratmış olduğu elem ve acının mutlak karşılığı olarak" istendiği yazıldı.

Hürriyet'ten Aziz Özen'in haberine göre oyuncunun avukatı, Anadolu Aile Mahkemesi'ne sunduğu boşanma dilekçesinde, tarafların evlilik birliğinin Nagehan Şaşmaz'ın ağır kusurlu eylemleri neticesinde temelinden sarsıldığını, evlilik birliğinin sürdürülebilirliğinin ortadan kalktığını ileri sürdü.

Devamında, bu nedenle çiftin boşanmalarına, çocukların velayetinin babaya verilmesine, mahkemenin aksi kanaatte olması halinde ortak velayet olarak düzenlenmesine karar verilmesini talep etti.

Avukat dilekçede şöyle dedi:

"Davalının haksız ve hukuka aykırı davranışlarının müvekkilde yaratmış olduğu elem ve acının mutlak karşılığı olarak, müvekkilimizin uğramış olduğu manevi zararın bir nebze olsun hafifletilmesi için müvekkil lehine 5 milyon lira manevi, 5 milyon lira da maddi tazminata hükmedilmesi usul ve yasa gereğidir."

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım