Odabaşı, ‘Doğa Dostu Belediye Taahhütnamesi’ni imzaladı
CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, hem Hayvan Hakları Protokolü'nü hem de ‘Doğa Dostu Belediye Taahhütnamesi’ni imzaladı.
CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı, Türkiye Hayvanları Koruma Derneği ve Kadıköy Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu ile bir araya geldi. Odabaşı, hayvan severler tarafından hazırlanan protokolü imzaladı. Odabaşı, aynı gün TEMA tarafından hazırlanan Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesini de imzaladı. ‘Sokak Kedileri için kısırlaştırma talebi’ Sahipsiz sokak hayvanları için neler yapılabileceğinin konuşulduğu toplantıda, Hayvan severler Odabaşı’ndan Kadıköy Belediyesi’nin sahipsiz hayvanların rehabilitasyonuyla ilgili yeterli bütçe ve personel ayırması, aşılama ve kısırlaştırma sayısını artırmasını istediler. Kadıköy Kent Başkanı Hayvan Hakları Sözcüsü, Figen Dalgakıran Arat, ‘’Öncelikle bölgemizle ilgili kedi kısırlaştırılması ile ilgili raporumuzu sunduk. Çok net ve açık ifade ettik. İki adet araç ve dört kişilik kedi yakalama personeli talep ettik. Kedilerin kısırlaştırılma sonrası dönemini en iyi şekilde geçirmesi, bizler için çok önemli. Başkanımızın büyük bir titizlikle bu konuyla ilgileneceğini biliyoruz’ diye konuştu. ‘Birlikte hareket etmeli ve kalıcı çözümler bulmalıyız’ Dernek temsilcilerini dikkatle dinleyen Şerdil Dara Odabaşı da, STK ve gönüllülerle birlikte hareket edeceklerini belirterek, “Birlikte ortak hareket etmeli ve kalıcı çözümler bulmalıyız. Kadıköy’ ü bizimle paylaşan hayvan dostlarımız içinde şartların en iyi şekilde düzenlenmesi için en iyisini yapacağıma emin olabilirsiniz’ dedi.

Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım