Okulların açılış tarihi karmaşası... MEB, bakanı yalanladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından darbe girişimi nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelendiği açıklandı. Yandaş Akşam gazetesi açıklamayı "İsmet Yılmaz yazılı açıklama yaptı" diyerek yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı ise Yılmaz'ı yalanlayarak okulların daha önce belirtildiği gibi 19 Eylül'de açılacağını duyurdu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası çok sayıda öğretmenin lisansı iptal edilmiş birçok özel okul kapatılmıştı. Bu gelişmeler nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyordu. Bu sabah Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından okulların açılış tarihinin gecikeceği  açıklandı. Yandaş Akşam gazetesi, bu açıklamayı "İsmet Yılmaz yazılı açıklama yaptı" diye duyurdu.  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Malum sebeplerden dolayı okulların açılışı gecikecektir. Okulların 3 Ekim 2016'ya kadar açılmasını bekliyoruz.Durum netleştikçe duyuracağız" yazdı.    MEB, Bakan İsmet Yılmaz'ı yalanladı  Milli Eğitim Bakanlığı Akşam'ın haberinin ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, okulların açılış tarihinde gecikme olmayacağı 19 Eylül'de ders başı yapılacağı belirtildi. Açıklama şöyle:  “Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım