Rusya: ABD, ekonomimize karşı açıktan saldırganlık gösteriyor
"Bu konuyla ilgilendiğimizi doğrulayabilirim"

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin Rusya ekonomisine karşı açıktan bir saldırganlıkta bulunduğunu söyledi.

Washington'ın yaptırımlarına karşılık vermeye yönelik olarak yasa tasarısının da çok geçmeden kabul edileceğini ifade eden Ryabkov, tasarının ne zaman kabul edileceğinin henüz belli olmadığını da ekledi.

Rus milletvekilleri geçen hafta ABD menşeli ilaç, tütün, tarım ürünleri ve alkollü ürünlerin yasaklanmasını öngören bir kanun teklifinde bulunmuştu.

Ryakov G20 ve BRICS ülkeleriyle ABD'nin yaptırımlarını konuştuklarını şu sözlerle ifade etti: "ABD'nin her yönde ve birçok ülkeye uyguladığı ölçüsüz yaptırımlar çerçevesinde uluslarası pazarların nasıl işleyeceği konusunu müttefiklerimizle, BRICS ve G20'deki meslektaşlarımızla görüşüyoruz."

Moskova'nın BRICS ve G20'li partnerleriyle dolara olan bağımlılığın azaltılması konusunu ele alıp almadığı sorusunu yanıtlayan Ryabkov, "ABD'nin bu anlamda dünyanın en büyük rezerv sahibi olarak dolar üzerindeki statüsünü kötüye kullanması da bu görüşmelerde ele alınıyor. Şimdilik detay vermeyi doğru bulmuyorum. Zira Rusya'ya ekonomi açısından yürütülen bu açık saldırganlık koşullarında detayları vermek bize zarar verebilir. Ancak bu konuyla ilgilendiğimizi doğrulayabilirim" ifadelerini kullandı.


Etiketler

İLGİLİ HABERLER


En çok okunanlar

Tümü
Dıblan’ın örnek mücadelesi

Dıblan’ın örnek mücadelesi

Zamlı zirai ilaç ihracatı vurdu

Zamlı zirai ilaç ihracatı vurdu

Hattat savaşı

Hattat savaşı

Mevcutlarla devam eğilimi

Mevcutlarla devam eğilimi

Ankara düğümü

Ankara düğümü

‘Martın sonu bahar olacak’

‘Martın sonu bahar olacak’

Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım