Şanlıurfa'da müşahitler dövülerek toplu oy kullanıldı iddiası

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Şanlıurfa’da müşahitlerin sandıkların olduğu okullara girişinin engellendiğini, sabah erken gidip okullara giren müşahitlerin ise darp edilerek sandık başından uzaklaştırıldıklarını açıkladı.

Sandık güvenliği için CHP tarafından Şanlıurfa’da görevlendirilen Emir, müşahitlere yönelik darp ve tehditler nedeniyle, başta Şanlıurfa Merkez’e bağlı Eyyübiye ve Halliye köyleri olmak üzere pek çok köyde müşahitleri geri çekmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Suruç'ta HDP'liler darbedildi, toplu oy kullandırıldığı görüntülendi https://t.co/zXcEXmdzjT pic.twitter.com/f1Od11nups — Evrensel WebTV (@evrenselwebtv) 24 Haziran 2018 Sözcü'ye yaptığı açıklamada Urfa Valisi'yle durumu bizzat görüştüğünü, Vali'nin önlem alacağını söylediğini kaydeden Emir, “Ancak şimdiden sandıklar boşaltılarak, blok oy kullanmaya hazır hale getirildi. Biz tutanakları tuttuk. Gerekli itirazları yapacağız” dedi.

Ümit Özdağ olaya ilişkin  ' Şanlıurfa valisi devletin valisi mi partini valisi mi?' diyerek tepki gösterdi. Şanliurfa'da yasaların üzerinde olan adaylar mi var? Şanlıurfa valisi devletin valisi mi partinin valisi mi olduğunu hatırlasın. Kimse unutmasın devlet ve hukuk geri gelecek. — Prof. Dr. Ümit Özdağ (@umitozdag) 24 Haziran 2018 Olaya ilişkin atılan diğer tweetler ise şu şekilde: Şanlıurfa’da 30’a yakın köyde müşahitlerimiz baskı ile uzaklaştırıldı. Canhıraş bir mücadele devam ediyor. Ne olursa olsun milli irade kazanacak! — Mehmet Ali Çelebi (@tgmcelebi) 24 Haziran 2018 Sanliurfa'da gorevli oldugumuz okulda agir saldiriya ugrayarak cikmak zorunda kaldik. Burada bu sekilde oy kullanimi olmaz, olamaz. Sanliurfa cevre koylerin hepsi boyle — Sadettin Ersin GÜL (@ersingul) 24 Haziran 2018 Şanlıurfa'nın hemen hemen tüm köylerinde gönüllü müşahitler olarak engelleniyoruz. Bırakın sandık kurul üyeliği müşahit dahi yaptırmıyorlar. Toplu oy kullanma, yerine oy kullanma vs her tür usulsüzlük var. Sandıklarda akp dışında müşahit olmadığı için kontrol mümkün değil — Stratejik bey (@analizbabe) 24 Haziran 2018 bir abimiz daha darp edildi Şanlıurfa pic.twitter.com/7syuRTQ91O — Aykut KUĞUOĞLU (@AKuguoglu) 24 Haziran 2018 sandıktan kaçtık canımızı zor kurtardık uluhan imamhatip orta okulu darp olan arkadaşlarımız var şuan jandarma karakolunda ifade veriyoruz sonra hastaneden darp raporu alıcaz pic.twitter.com/7pjMJhhXwH — Aykut KUĞUOĞLU (@AKuguoglu) 24 Haziran 2018

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım