Türkiye'den ABD'ye seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı: Terör saldırılarında artış var

Dışişleri Bakanlığı, "terör saldırılarında artış" gerekçesiyle ABD'ye gidecek olan Türk vatandaşlarına seyahat uyarısında bulundu.

Öte yandan Bakanlık açıklamasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD ve Kanada ziyaretleri hakkında da bilgi verildi.

Bakanlığın açıklmasında, "Sayın Bakanımız 15-16 Ocak 2018 tarihlerinde Vancouver’da Kanada ve ABD Dışişleri Bakanlarının ortak evsahipliğinde düzenlenecek “Kore Yarımadasında Güvenlik ve İstikrar Konulu Dışişleri Bakanları Toplantısı”na katılacaktır. Sayın Bakanımızın toplantı marjında ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de öngörülmektedir.

Sayın Bakanımızın sözkonusu toplantı öncesinde 11-14 Ocak 2018 tarihlerinde Los Angeles ve Vancouver’ı ziyaret ederek iş, basın ve yerel siyaset çevreleriyle biraraya gelmesi, düşünce kuruluşları ve üniversitelerde etkinliklere katılması öngörülmektedir. Sayın Bakanımızın ziyareti çerçevesinde ayrıca vatandaşlarımızla buluşması ve Vancouver Başkonsolosluğumuzun açılışını yapması planlanmaktadır." denildi.

 

Etiketler

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım