Valilik bayrak asılmasını istedi; belediye esnafa ve vatandaşa 10 bin Türk bayrağa dağıttı
Şanlıurfa'da esnafa 10 bin Türk bayrağı dağıtıldı

Şanlıurfa'nın Eyyübiye Belediye'si, esnaf ve vatandaşlara ev ve işyerlerine asılması için 10 Türk bayrağı dağıttı. Şanlıurfa Valiliği, 'Zeytin Dalı' harekâtı nedeniyel iş yeri ve evlere Türk bayrağının asılmasını istemişti.


Suriye'nin Afrin kentindeki PKK/KCK/PYD-YPG ve  IŞİD örgütlerinin hedeflerine yönelik 'Zeytin Dalı' harekâtının başlamasıyla Şanlıurfa Valiliği, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek için vatandaşlara ev ve iş yerlerine bayrak asma çağrısında bulundu. Valiliğin çağrısı üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Başkan Yardımcısı Necmettin Sağlam ile birlikte ilçedeki esnafa ve vatandaşlara 10 bin Türk bayrağı hediye etti.

Afrin'de bulunan Türk askerleri için hayır duası isteyen Başkan Mehmet Ekinci, şöyle dedi:

"Askerimiz Afrin'de bizler de burada dua ordusunu oluşturmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız da buna canıgönülden destek verdiler. Eyyübiye'de farklı etnik gruplarda vatandaşlarımız kardeşçe yaşıyorlar. Kürt, Türk, Arap burada beraber yaşıyorlar. Yine burada 150 bin civarında Suriyeli yaşamaktadır. Bunların hepsinin ortak duası, şanlı ordumuzun muvaffak olması yönündedir. Herkes yüksek sesle dualarını dile getirdi. İslam'ın son ordusu olan Türk ordusu herkesin duasını almıştır."

Esnaf ise dağıtılan bayrakları iş yerlerine asıp harekâta destek verdi. (DHA)


Etiketler

İLGİLİ HABERLER


En çok okunanlar

Tümü
Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım