Vur abalıya zamları devrede
Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar, bütçe açığını kapatmak üzere akaryakıt ürünlerine zam yapıldığını vurgulayarak, “Hükümet, vur abalıya zamlarını devreye koydu” dedi.
Bir litre benzine, 20 kuruş ÖTV ve 12 kuruş yeni zamla birlikte 32 kuruş zam yapıldığı anımsatan Çakar, “32 kuruşluk zammın yüzde 18 KDV’si olan 5.76 kuruşu da eklediğimizde benzine yapılan zam miktarı 37.76 kuruş oluyor. Bir litre motorine 20 kuruş ÖTV ve 6 kuruş yeni zamla birlikte 26 kuruş zam yapıldı. 26 kuruşluk zammın yüzde 18 KDV’si olan 4.68 kuruş eklediğimizde motorine yapılan zam miktarı da 30.68 kuruş oluyor” diye konuştu.

Yapılan zamların tüketicileri iyice yoksullaştıracağını, zamların yükünü işsizlerin, dar gelirlilerin çekeceğini ifade eden Çakar, önümüzdeki bir yıl içinde hiçbir zam yapılmazsa, benzinden alınacak vergi tutarının en az 1.4 milyar olacağını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım