Yıldırım muhalefete teşekkür etti, Bahçeli Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı kapanış oturumunun ardından basın toplantısı düzenledi. Afrin operasyonuna ilişkin destek mesajşarı veren Bahçeli'nin hedefinde Kılıçdaroğlu vardı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısı kapanış oturumunun ardından basın toplantısı düzenledi. Başbakan Yıldırım: 30 kilometrede güvenli alan oluşturulacak İşte Bahçeli'nin açıklamalarından başlıklar; "7 Ağustos'ta Yenikapı'da Türkiye'nin önüne yeni bir kapının açıldığına şahitlik ettik" Özellikle 15 temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra artık erimiş olan siyasi kalıplarla birlik ve beraberliğimizin sürdürülemeyeceğini söylemiştik. Hz. Mevlana'nın ifadesiyle şimdi yeni şeyler söylemek lazımdır. Biz 7 Ağustos'ta Yenikapı'da Türkiye'nin önüne yeni bir kapının açıldığına şahitlik ettik. Türk milleti 15 Temmuz'da kanlı işgali durdurmuş 7 Ağustos'ta ise kalıcı uzlaşma iradesini göstermiştir. Türkiye'yi yeni bir hükümet sistemiyle garantiye almalıydık. AKP ile tarihi nitelikli bir işbirliği sonucunda 18 maddelik bir anayasa değişikliğinde anlaştık. Aziz milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine destek verdi. Türkiye düşmanları, melun fasıklar bunu hazmedemediler." "Kararımızı fedakarlık imbiğinde damıtarak açıkladık" "12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı aday olması durumunda destek olma kararımızı cümle aleme duyurduk. Niye? Çünkü Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini inşa eden partilerin seçime ittifakla girmesinin kaçınılmaz bir zaruret olduğunu kararımızı fedakarlık imbiğinde damıtarak açıkladık." "PYD/PKK'ya Afrin tabut Münbiç mezar olmalıdır"
 "Güney sınırlarımızda bir terör koridoru açma amacıyla sürdürülen şirret faaliyeti şu an için en yakın terör faaliyetidir. Suriye'deki ağır sorunların müsebbibi ABD'dir. Aynı anda hem dost hem düşman olmak hangi demokratik erde ve ortaklıkla tanımlanacaktır? Türkiye muazzam bir bir tehdit dalgasına muhataptır. Afrin'de Ankara'nın kuyusu kazılmaktadır. Münbiç ise terör koridorunu Akdeniz'e ulaşması için son derece önemlidir. Afrin sınır güvenliğimizin güvence altına alınması için temizlenmesi gereken bir yerdir. PKK'lı caniler Münbiç'ten sökülüp atılırsa hainlerin Suriye'de barınma ihtimali kalmayacaktır. PYD/PKK'ya Afrin tabut Münbiç'in mezar olmalıdır. Ya Afrin yıkılsın ya da teröristler yakılsın. Milliyetçi hareket gerek görülürse binlerce gönüllüsüyle Afrin'in boğazına çökecektir. Yetmedi Münbiç'e sel gibi akacaktır." "CHP Genel Başkanı'nın bu PYD, PKK hoşgörüsü, operasyonu sulandırma hevesi zillettir alnına sıçrayan kara bir lekedir" "PKK sınırlarımızda destek ve himaye görmektedir. Türkiye şu anda sınırlarımızın diğer yakasından kaynaklanan muazzam bir tehdit dalgasına muhataptır. Afrin'de Ankara'nın kuyusu kazılmaktadır. Artık terör örgütü PYD, PKK'a Afrin'in tabut, Münbiç'in mezar olması yegane ve sonuna kadar desteklediğimiz milli hedeftir. ABD'nin operasyonel ortağının kökü kazınmalıdır. Ya Afrin yıkılsın ya da teröristler yakılsın. ABD yönetimi, Suriye'deki askeri ve diplomatik varlığını sürdüreceklerini kararlılıkla vurgulamaktadır. Anlaşılan bu ülkenin Suriye'den çekilme ihtimali şimdilik yoktur. İnancım, Afrin, darmadağın edilecektir bundan kaçış, kurtuluş yoktur. CHP Genel Başkanı'nın bu PYD, PKK hoşgörüsü, operasyonu sulandırma hevesi zillettir alnına sıçrayan kara bir lekedir. Sorumsuz ve gayri milli siyaset tam da budur. Gazi Mustafa Kemal'e ihanet edilmiştir. Mirasına kurt düşürülmüştür. Haine, hain diyemeyen milletin gönlüne giremez"

İLGİLİ HABERLER


Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım