YOL GÖSTERİCİM

Böylesi zamanlarda değeri daha iyi anlaşılır oldu tarihe bilinçle bakmanın. Bugünü ve geleceği algılamanın ve kurgulamanın biricik yol göstericisi olarak da görmek mümkündür tarihsel olayları!

Gündelik gelişmeler duyguları da harekete geçirip hatalı tutumlara yol açan etkenlere dönüşebiliyor.

Unutkanlık değil yıllar, aylar ya da haftalar anlarla bile gösterebiliyor kendini. 

Bir yol göstericinizin, anımsatıcınızın yanı başınızda, gözünüzün önünde olmasında sayısız yarar var!

Ne mutlu bana ki; her an karşımda duran bir yol göstericim var!İkileme düştüğümde, acaba dediğimde hızır gibi yetişen! 

Dedemden kalma İstiklal Madalyası okuduğum, yazdığım, çalıştığım odanın duvarlarını süsleyen en değerli varlıklardan birisidir.  Kafamı kaldırdığımda, çevreme bakındığımda göz göze gelmiş gibi olurum o çılgın kuşakla!  

Pek çok durum karşısında teklemiyorsam, tökezlemiyorsam ve de kararlı bir tutum sergileyebiliyorsam kanla, canla kazanılmış bu madalyanın payı yadsınamaz!

Kişisel gibi görünse de gerçekte toplumsal bir kazanımdır o parasal değil ama manevi değeri ölçülemez varlığın!

Bugün kentlerimizde, kırlarımızda, dağlarımızda, bayırlarımızda oluk oluk akan kanın pek çoğumuzun kafasını karıştırdığını, kararlılığımızı bozarak kırılmaya yol açtığını görüyoruz!

Barış gibi yüce bir değerin kaçamak yapmanın, zoru değil kolayı seçmenin aygıtına dönüştürülmüş olması üzüntümüzü katlıyor.

Bana özel bir varlıktan söz ettiğim algısı oluşmasın! 

Bu ve benzeri onur varlıklarının ayakları bu toprakların üzerinde olan pek çok kişi için çok şey ifade ettiğini unutmamak gerek!

Üstelik, bu anlam gelip, geçici ve geçmişe özlem düzeyinde olmaktan çok sürekli ve yanlışa sapmayı önleyici yol göstericilik içermektedir.

İyi ki bu dünyaya gelmişler, bu vatanı kazanmışlar ve bizlere onur duyacağımız bir miras bırakmışlar diyorum…

Yüce anılarına saygıyla…

 

Etiketler

Müzik Dinle kamera kilama film ekipman kilama Haber Güncel Haber Spor Saç Ekimi hair transplant Prp Kaş Ekimi Spor haberleri Çikolata Maskesi Kurumsal Yazılım